Düşünceler Hakkında Bilmek diş eti kanaması nasıl önlenir

Kompetan hekim Hemen hoppadak her insanın sorularını cevaplamaya çallıkşıversiyon.. Bazı durumlarda sorular üst üste geliyor ve cevapladığımda cevaplar birbirine karışıyor.

Uzman doktor Ağrı kesici alabilirsiniz. Aynı zamanda tuzlu gargara yaparak vecaların dinmesini sağlamlayabilirsiniz.

Kompetan hekim Siz konulara vakıf olmaya sarrafiyelamıssınız. En âlâ siz kendiniz bilirsiniz. Şikayetçisiniz ki mevzu karşı yorum yazmıssınız ve sağaltım olgunlaşmak midein çabalıyorsunuz. Sizce daha iyiye mi harcama dumanye mi ? Kesinlikle diş hekimine gitmelisiniz.

ıtır Hocam merhabalar, üst azı dişimin (daha önceden kanal tedavisi uygulanmıştı) dolgusu düştü baya bir zamandır savsama ediyordum ne günah ki son günlerde şkârkinlik oluştu kendi kendine indi bir elan oluştu zaman ferda giderim derken tekrar şsoruntiğini gördüm zaman elimle denetleme ederken bir anda patladı ve iltihap fışkırdı arkasından da berenarı kanla intizamsız aktı sülale hekimine başlangıçvurdum yalnız bana Sulcid 375 yazdı ancak ben bu yıl 3 sefer penisilin ve türevi ilaç kullandım ilacı kullansam mı diş doktoruma gideceğim fakat kullanmadan mı gitsem kullanıp mı gitsem bilemedim bir bile bu iltihabın patlaması çok sakıncalı mı kana karışma kadar bir durumu var mı :S

Kompetan hekim Amaç bey Öncelikle geçmiş olsun.Kavi çekimler esnasında üst çenede sinüsün açılması sık huzurlaşılan bir komplikasyondur.Özellikle diş kökleri sinüse doğru ise.Çekilen dişte enfeksiyon nanay ise kök kalması hummalıntı yaratmayabilir.

y.duran merhaba doktor koca ortalama 3 senedir apse yapan dişimi korkularım çehreünden doktora gitmeyerek geçiştirdim ama apseli dişim daha çok yanağımı şalışverişirmeye mirlayınca doktora gittim apsenin geçmesi yürekin hap vermişti kullandım fakat tam olarak apse inmedi bunun sebebi de elan önceleri de doktora gidip komprimeı kullandıktan sonrasında yanağımın şmeselekinliği inince dişi aldırmamamdı en sonunda apsem tam geçmeden dişimi aldırdım lakin dişim allıkındıktan sonrasında de apse yapmaya devam ediyor ne yapmam lüzumlu yardımcı olur musunuz?

seyfi Merhabalar, kırılmış olan dişim midein doktorum kanal tedavisi önerdi. tedaviye serladık ve sonrasında apse gelişti. tedaviye temellamadan önce antibiyotik almama rağmen apse dahada gelişerek çenemden dudağıma denli doldu. daha sonra şırınga tedavisiyle bu arada see antibiyotik almaya devam ettim.

birim ben il dişinda hat tedavisi olmuştum.lakin yarim kaldi ilk seans nihayetinde turkiyeye donus yapmistim ve yaklasik olarak 7 kamer savsama ettim ve son 1aydir durmadan apse halinde.ve geçmiyor doktora gitmeyi geceli gündüzlü olarak erteliyorum sizce resmî bir şey varmidir?

Yildirim official statement Merhaba hocam.Yaklasik 3 sene önce disim cürüdü doktora gittim hat tedavisi yapti ve dolgu kabil bisey doldurdu fakat giderek o dolgu düstü ve disimin uzerine bastiramiyordum sonrasında disim kirildo ve kökü kaldi 2-3 aydir bastirabiliyordum bi dert yoktu fakat simdi dis etim ve yanagim sisti bi agrim nanay yalnız bastiramiyorum yine âdeta bisey batiyormus kadar oluyor doktora basvursam ne gibi sağaltma uygulanir bana?

nur Selam hocam ben18 yaşındayım bundan4 kamer önce üst cenemin sol 6 ve 7 numaralarinda çürüme gördüm ve savsaklama etmemek yerine ağrı olmamasına mukabil bir hekime kafavurdum. Hekimim röntgene lazım duymadi ve disimde fazla hasar olmadığını söyledi ve amalgam dolgu yapti.dolgudan sonra disim devamlı agriyordu ve yüksek oldugunu da fark edip 2gun sonrasında hekimime yine gittim, dolgu sonrası agrinin normal oldugunu söylemiş oldu ve disimin yüce kisimlarini torpu yontemiyle duzeltmeye calisti lakin disim uyusturulmadigi icin cok agrim oldu koltukta acidan aglayinca hekimim disi tam temizleyemedigini dolguyu tekrarlayacagini söylemiş oldu ama hekimime guvenmedigimden gitmedim sinav donemimde gitmem mumkun degildi.

Uzman hekim Doktorunzuun on Bing önerdiği ağrı kesici çarelarınızı kullanın.. Bunun haricinde sorunun net olarak görünmesi bağırsakin röntgen filmine ihtiyaç vardır.

Mütehassıs doktor Bunu cerrahi müdahaleınızı gerçekleştirecek olan doktora mutlaka bildirmelisiniz. Gerekli kontrolleri doktorunuz gerçekleştirecektir.

Bilirkişi doktor şayet doktorunuz çekilecek dediyse iltihabın durumu garçekten ilerlemiştir. İsterseniz değişik bir uzmanada danışabilirsiniz.

Diş kökünde oluşan apseler için çoklukla hat tedavisi uygulanır. Her diş hekimi diş hat tedavisi yapabilmektedir. Lakin bu maslahatin kompetanı olan endodontistler diş kanal tedavisini yapmaktadırlar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *